Lactate Plus Sport SK

Lactate Plus pro sport

Laktát je indikátorem hypoxie. V organismu vzniká např. ve svalu při nadměrné námaze. Individuální tréninkovou zátěž sportovců lze stanovit na základě přesného měření koncentrace laktátu a následném stanovení láktátové křivky pro určení aerobního a anaerobního prahu.

Lactate Plus je přenosný a komfortní přístroj, který poskytuje okamžité vyšetření laktátu z kapičky krve. Je určen pro profesionální i rekreační sportovce. Odběr je téměř bezbolestný, vyšetření rychlé a přesné. Pomocí tohoto přístroje tak lze omezit neúčinný trénink a znatelně zvýšit vytrvalostní výkon sportovců.

 

Méně bolesti

Testování laktátu běžnými přístroji je obvykle bolestivé, neboť pro měření potřebujete od 5 do 25 μl vzorku. Pro takový odběr musíte použít lancetu s velkým hrotem a časté měření se velmi obtížně začleňuje do rutinního tréninku. Objem vzorku u Lactate Plus je pouze 0,7 μl plné krve. Můžete použít tenčí lancetu, odběr je téměř bezbolestný a sportovci jsou ochotni tato měření absolvovat.

Nejrychleší doba analýzy

Ostatní laktátometry používající starší technologie vydávají výsledky za 60 s. U Lactate Plus trvá měření pouze 13 s. Testování je pro sportovce méně zatěžující. 

 Vysoká přesnost a správnost

Přístroj Lactate Plus je výrobkem společnosti Nova Biomedical, světového lídra ve vývoji a výrobě biosenzorů. Tento přístroj byl konstruován se stejnými nároky na kvalitu měření a spolehlivost, jaké jsou kladeny na technologie používané v intenzivní péči.